Fotoobrazy – gdzie można je wykorzystać?

Fotoobrazy to coraz częściej i chętniej wykorzystywana forma dekoracji. Korzysta się z niej zarówno w przestrzeniach domowych, jak i biurowych. Jakie ujęcia wykorzystać do zrobienia obrazów ze zdjęć? Gdzie najlepiej powiesić obrazy na płótnie?

Fotoobrazy – skąd ich popularność?

Gdzie najlepiej pasują obrazy ze zdjęć?

Fotoobrazy – skąd ich popularność?

Obrazy na płótnie drukowane w wysokiej jakości to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych przedstawień malarskich, na które nie wszystkich stać. Sztuka malarska, także współczesna, jest obecnie bardzo droga i dla wielu osób po prostu nieosiągalna. Wiele osób nie chce jednak kupować obrazów drukowanych na płótnie w popularnych sieciówkach z akcesoriami dekoracyjnymi. Zależy im na dekoracjach spersonalizowanych, których nie spotkają u sąsiadów lub przyjaciół. W takim przypadku obrazy ze zdjęć z własnej biblioteki cyfrowej to najlepsze rozwiązanie. Coraz więcej firm takich jak Galeria Druku umożliwia takie rozwiązanie. Dzięki niemu drukujesz obraz w takim rozmiarze, jaki jest ci potrzebny, a przedstawienie, które się na nim znajdzie, pochodzi najczęściej z twoich prywatnych zbiorów fotografii. Oczywiście trzeba pamiętać, że zarówno w przypadku fotoobrazów do domu, jak i firmy potrzebne są zdjęcia dobrej jakości. Wiele osób w ten sposób utrwala zdjęcia ślubne, narzeczeńskie, coraz częściej pary decydują się na wydrukowanie z formie obrazów wybranych ujęć z sesji w ciąży. Równie dobrze na takim fotoobrazie może się jednak znaleźć ulubione ujęcie wakacyjnego krajobrazu.

fotoobraz

Gdzie najlepiej pasują obrazy ze zdjęć?

Obrazy na płótnie przedstawiające prywatne ujęcia to doskonała dekoracja do sypialni, salonu, przedpokoju. Oczywiście bardziej intymne przedstawienia wiesza się najczęściej w sypialni, ale sporo rodzinnych ujęć pasuje jako dekoracja salonu. Do przedpokoju idealnie nadają się zaś obrazy na płótnie z ujęciami przyrody, różnego rodzaju krajobrazów, miejskich uliczek. Fotoobrazy ze zdjęć równie dobrze można jednak wykorzystać także z przestrzeni biurowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w firmie zorganizować akcję wśród pracowników i namówić ich do wykonania zdjęć, które potem staną się podstawą dekoracji biura. Taka spersonalizowana przestrzeń dodaje firmie charakteru, a pracownicy czują się jej współautorami, co może mieć niemały wpływ na sposób ich funkcjonowania w biurze. Jeśli taka akcja zostanie dodatkowo precyzyjnie określona, związana z charakterem i działalnością firmy, a cykl zdjęć będzie łączyła jakaś konkretna myśl przewodnia – efekt marketingowy, autopromocyjny może cię zaskoczyć.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.dwo.com.pl/