Sentymentalna podróż, czyli profesjonalna sesja zdjęciowa

Zdjęcia są pamiątką, dzięki której ożywają wspomnienia. Dają też możliwość podróży sentymentalnej w przeszłość.
Oprawione w ramki zajmują w domu honorowe miejsce.
Mimo dostępu do nowoczesnych aparatów, nie zawsze mamy możliwość wykonania idealnego zdjęcia. Naturalna fotografia rodzinna wymaga odpowiedniego tła, oświetlenia i talentu do wychwycenia szczególnych momentów.

Sposób na piękne wspomnienia

Najlepszym sposobem na udaną sesję jest skorzystanie z profesjonalnych usług.
Lifestylowa fotografia rodzinna wychodzi poza ramy standardu. Jest podkreśleniem unikalności, jako rodziny, naturalnych więzi i czułych gestów. Taka sesja może odbywać się w plenerze lub w domu.
Zanim zaczniemy współpracę z fotografem, warto przemyśleć, w jakich sytuacjach czujemy się jako rodzina, najlepiej.
Bardzo popularne są sesje rodzinne w plenerze. Na zdjęciach wykonanych przez fotografa szczególnie dobrze prezentują się dzieci. Poza studiem czują się swobodnie, są skore do śmiechu i radości. Wszystko to korzystnie wpływa na unikalność fotografii.
LIfestylowa sesja rodzinna to swoisty reportaż z cząstki życia rodzinnego.
Do zdjęć należy się starannie przygotować, według wskazówek fotografa. Zazwyczaj są to prośby o założenie kolorystycznie pasujących do siebie strojów.
Białystok jest idealnym miastem do zdjęć plenerowych. Pomijając klasykę, jaką jest Pałac Branickich i Planty, sesje plenerowe zrobimy również na plaży miejskiej w Dojlidach, w parku Konstytucji lub w parku przy Teatrze Lalek. Fotograf rodzinny z Białegostoku może zaproponować też sesję nieopodal Muzeum Wsi lub w innym, sobie tylko znanym ciekawym miejscu.
Kiedy nie mamy ochoty na wyruszenie w odległy plener, naturalna fotografia rodzinna może być wykonana w przydomowym ogrodzie lub na działce.
Rodzice małych dzieci i niemowląt decydują się zazwyczaj na zdjęcia w domu lub w studiu.
Sesje z rodziną mogą być wykonane z dziadkami lub dalszymi krewnymi. Taka fotografia spełnia marzenia naszych bliskich o podarunku prosto z serca i stanowi bezcenną, wzruszającą pamiątkę.

Ile kosztuje fotografia okolicznościowa?
Ceny są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od ilości ujęć, liczby osób i charakteru fotografii. Inną cenę zapłacimy za jeden portret rodzinny, inaczej wycenia się sesje niemowlęce, i w inny sposób nalicza się koszty za sesje rodzinne w plenerze.
Ceny na Podlasiu mogą być nieco niższe niż w przypadku Warszawy czy Wrocławia. Poziom jest podobny i można liczyć na profesjonalizm fotografa i efekt jego pracy w postaci, jakim jest zachwycająca fotografia rodzinna Białystok nie odstaje od reszty Polski, a plenery są wprost wymarzone do realizacji zdjęć.

Co trzeba wiedzieć przed sesją?

Niektórzy fotografowie proszą klientów o zgodę na umieszczenie ich zdjęć na firmowym blogu lub portalu społecznościowym. Takie działanie jest jak najbardziej zrozumiałe. Szukając doświadczonego fotografa, kierujemy się przede wszystkim jego owocami pracy. Bez możliwości obejrzenia zdjęć, trudno jest zdecydować się na konkretną usługę.
Jeśli fotograf rodzinny z Białegostoku nie realizuje naszej sesji w studiu, najłatwiejszym sposobem będzie zapoznanie się z jego pracą za pomocą Internetu.
Na umówioną sesję nie można się spóźniać, jeśli ma się ona odbyć w plenerze lub studiu. Kiedy to fotograf ma przyjść do klienta, nie można być też nieprzygotowanym. Usługa powinna być wykonana w pewnych ramach czasowych, oczywiście z uwzględnieniem lekkiego rozciągnięcia w czasie lub skrócenia go według indywidualnych potrzeb.
Sesje rodzinne w plenerze mogą trwać do 4 godzin, jednak zazwyczaj jest to około 2-3 godzin. Sesje, tzw. brzuszkowe i niemowlęce mogą trwać krócej, ale wiele zależy od tego ile osób uczestniczy w zdjęciach i jaki pakiet usługi został wybrany.
Fotografie rodzinne warto zrobić profesjonalnie przynajmniej raz w życiu. Czas mija nieubłaganie, dzieci dorastają, a piękne zdjęcie, które zrobione zostało kilka lat wstecz i na które patrzymy co dzień, budzi w sercu ciepłe emocje i przypomina wzruszające momenty w życiu.