Wyrazista czy niewidoczna? Jaki kolor sofy najlepiej nadaje się na sesję fotograficzną?

Idealne zdjęcie to marzenie każdej modelki oraz powód do dumy dobrego fotografa. Oprócz postaci, która się na nim pojawia niezbędne jest również o całościowe zaplanowanie kadru. Niekiedy trzeba również wprowadzić elementy dodatkowe, jak rekwizyty lub wyposażenie. Świetnym pomysłem może być na przykład zastosowanie mebli, które nie dość, że spełniają rolę praktyczną, to dodatkowo mogą stanowić nie lada dekorację danego ujęcia. Jak wybrać odpowiednią sofę? O różnych aspektach fotogeniczności mebli opowiemy w niniejszym artykule.

Cechy charakterystyczne sofy do zdjęć

Sofa, którą pragniemy wykorzystać do sesji zdjęciowej musi spełniać nieco inne wytyczne niż meble do wyposażenia domu. Podstawowym aspektem, który trzeba brać pod uwagę w tym przypadku jest bowiem nie wygoda użytkowania, a wygląd danego modelu.

W zależności od charakteru konkretnej sesji, który jest zazwyczaj dopracowywany jeszcze zanim zaczną się same techniczne przygotowywania, dobierane są wszystkie rekwizyty, również meble.

Jeśli sofa ma stanowić wyłącznie neutralne tło, wówczas warto postawić na skrajnie minimalistyczne wyposażenie, najlepiej w kolorze ściany za nią. Wówczas łatwo można uzyskać efekt gładkiej, jednorodnej powierzchni oraz zawieszenia modela w pustej przestrzeni.

Dobrze sprawdzają się w takiej sytuacji meble obite jednobarwną tkaniną, która nie powoduje odblasków, a światło układa się na niej równomiernie.

tip.: tutaj można coś wybrać dla siebie https://www.meble.pl/meble/sofy/

Z kolei jeśli sesja ma mieć charakter dekoracyjny, wówczas można wprowadzić większą ilość rekwizytów, a sam mebel może stać się elementem przykuwającym wzrok. Warto wtedy postawić na meble skórzane lub z wyrazistym deseniem, na przykład w motywy kwiatowe lub geometryczne. Sprawdzają się również świetnie tak modne obecnie geometryczne sofy w soczystych kolorach, na przykład: czerwieni, błękitu lub zieleni.
Mimo wszystko warto wystrzegać się produktów mocno lakierowanych, gdyż odblaski od powierzchni obicia, mogą prowadzić do powstania nieestetycznych efektów na zdjęciu.

***

Dobrze dobrany mebel może stać się prawdziwą ozdobą zdjęcia oraz świetnie uzupełniać kadr, pozwalając na stworzenie ciekawszego i bardziej wyrazistego ujęcia.