Akcesoria do telefonu – co warto wybrać?

Szeroka oferta smartfonów sprawiła, że na rynku jest też wiele praktycznych lub modnych akcesoriów. Jedni z nas wybierają te najbardziej funkcjonalne, drudzy modne, a inni designerskie.

Różne dodatki do smartfona

Przede wszystkim podziel akcesoria do telefonu na dwie grupy – na niezbędne gadżety oraz dodatkowe. W ten prosty sposób możesz rozszerzyć zakres jego możliwości i funkcjonalność. Najpierw omówmy te, w które zdecydowanie powinno się zainwestować.

Niezbędne akcesoria do telefonu

Etui, pokrowiec albo futerał. Modne, praktyczne i ochronne etui na iPhone X, Samsung A80 czy inny model telefonu to must have i pierwszy zakup! To jedno z najważniejszych i najbardziej przydatnych akcesoriów, bo chroni urządzenie przed zarysowaniem czy kurzem. Do wyboru jest wiele rodzajów etui, m.in. silikonowe, gumowe, futerały, kabury, skórzane etui na iPhone XS czy stylowy case na Huawei P40 Lite.

Folia ochronna lub szkło hartowane. Jednak nawet najlepsze etui nie zagwarantuje ochrony ekranowi, dlatego trzeba kupić też szkło hartowane albo specjalną folię. Dobrze zamontowana posłuży długo i zabezpieczy wyświetlacz w razie upadku, uderzenia czy porysowania. Można kupić folię w wersji matowej lub błyszczącej.

Powerbank. Dodatkowe zasilanie pod ręką? Podobnie jak etui na iPhone SE 2020 czy folia ochronna na Huawei P30 Lite jest jednym z elementarnych dodatków. Jeśli bateria jest na wyczerpaniu, zdecydowanie warto mieć go pod ręką – jest niezbędny w podróży biznesowej czy na prywatnej wycieczce, jeśli o dostęp do prądu jest trudno. Od czasu do czasu przejrzyj ekran delikatną ściereczką i płynem antybakteryjnym, by go zdezynfekować.

Dodatkowe akcesoria do telefonu

Karta pamięci. Dobierz jej rodzaj i pojemność do swojego telefonu, bo poszczególne modele mogą mieć różny slot. Najpopularniejsze są karty microSD, dzięki którym rozszerzyć miejsce na dane i możliwości smartfona.

Ładowarki samochodowe. Jeśli dużo jeździsz, postaw na ładowarkę do auta. Dzięki nim można podróżować, pozostając w kontakcie ze światem. Zwróć jednak uwagę na liczbę i rodzaj portów USB, zanim ją kupisz. Przyda się też uchwyt do samochodu, bo poprawia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Słuchawki. Są w zestawie ze smartfonem, ale możesz wybrać model lepszej jakości lub po prostu zaopatrzyć się w model zapasowy. W ofercie są słuchawki nauszne, douszne, dokanałowe, przewodowe lub bezprzewodowe. Sprawdzą się na co dzień, podczas drogi do pracy, na rowerze, ale też podczas spotkań i konferencji biznesowych.