Ciekawe wesele w niezwykłym miejscu

Typowe remizy strażackie spotykamy zwykle na wsi czy w małych miasteczkach. Mają one często salę, przeznaczoną do większych spotkań czy nawet lokalnych imprez. W takich remizach odbywają się również wesela, które częściej praktykowane są na terenach wiejskich. Posiadają one swój wyjątkowy urok, dlatego przyciągają uwagę m.in. fotografów ślubnych czy sympatyków tradycyjnych polskich wesel.

Organizacja wesela w remizie

Wesele w remizie może być nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Wymaga odpowiedniego dostosowania obiektu do potrzeb przyjęcia, gdyż remiza nie jest wyposażoną w typowe sprzęty salą weselną. W tym celu można m.in. skorzystać z wypożyczalni artykułów i mebli weselnych. Obiekt ten może stać się piękną scenerią wesela. Warto jednak dostosować pomysły aranżacyjne do specyfiki tego miejsca i z umiarem oraz smakiem uczynić to miejsce niezwykłym tłem uroczystości. Takie zadanie wymaga znacznych nakładów pracy w celu stworzenia odpowiednich warunków do przeżycia wyjątkowego przyjęcia weselnego. Potrzeba zatem w tym celu zarówno wyczucia, gustu, jak i umiejętności organizacyjnych.

Klimatyczne wesele

Świętowanie uroczystości ślubu w remizie zapewnia wyjątkowy klimat tego niezwykłego dnia. Taka lokalizacja ukierunkowuje tematykę wesela. Atutem przyjęcia weselnego zorganizowanego w remizie może być np. swojskie jedzenie, niepowtarzalna atmosfera towarzysząca niecodziennym miejscom czy ciekawe tło fotograficzne. Atrakcją podczas wesela organizowanego w remizie może być wóz strażacki, zwłaszcza gdy pan młody lub panna młoda jest strażakiem. W takiej sytuacji można nawet zorganizować w nim transport młodej pary z miejsca ślubu do sali w remizie. Innym ciekawym pomysłem jest udział orkiestry strażackiej w uroczystości weselnej. Można również wykorzystać wyposażenie remizy związane z jej głównym przeznaczeniem czy motyw ognia w różnych interesujących aranżacjach sali. W takich miejscach ważne jest połączenie atutów lokalizacji z wymogami realizacji wyjątkowej uroczystości. Wesele w remizie jest niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla nowożeńców, jak i zaproszonych gości.