Fotografia mody: Elegancja i styl na zdjęciach

Fotografia mody: Elegancja i styl na zdjęciach

Moda to jedno z najważniejszych i najbardziej wpływowych zjawisk naszego czasu. Co roku pojawiają się nowe trendy, nowe kolekcje i nowe projektanci, którzy definiują styl i sposób myślenia o modzie. Fotografia mody jest jednym z najważniejszych mediów w dziedzinie mody. To właśnie przez nią możemy zobaczyć jak projektanci i stylistki pragną widzieć swoje ubrania, jakie są ich inspiracje i jak układają się na ciele modelki.

Światło i cienie

Fotografia mody opiera się na świetle i cieniach. To właśnie one tworzą misterne, czasem nierealne, ale zawsze piękne klimaty. Światło pojawiające się na twarzach modelki jest nie mniej ważne, niż w samym projekcie ubrań. Odpowiednio dobrana ekspozycja i umiejętnie rozłożone światło na ciele modelki buduje atmosferę nasyconą elegancją i stylowym wyrafinowaniem.

Kolor albo czarno-bielo

Często zdarza się, że zwarte projekty o jasnych kolorach potrzebują odpowiedniej oprawy i kontrastu. Dlatego też w wielu przypadkach fotografie mody wykonuje się w czarno-białej kolorystyce. W ten sposób to sam model staje się hmm.. w centrum uwagi. Kolory są często pozostawione tylko projektowi samego w sobie, a wszystko inne jest ustawione w tle, jakby zachęcając widza, by dokładnie przyjrzeć się projektowi.

Elegancki minimalizm

Minimalizm zyskuje na popularności w dzisiejszych czasach. To właśnie w minimalistycznej oprawie można pokazać najnowsze projekty kolekcji czy najpiękniejsze modele prosto od projektantów. Zdjęcia modelki, na których nosi ona prostą, ale elegancką suknię, lub czarną koszulę z modnymi spodniami to najpopularniejsze zdjęcia, królujące na okładkach najlepszych magazynów modowych.

Pozowanie i stylizacja

Odpowiednio dobrane ujęcie czy styling nadają zdjęciom nastrój i klimat. Szczególnie ważne jest, by modelka czuła się swobodnie, zapomniiała o świecie i wszystkie pozujące ruchy były naturalne. Tylko dzięki temu fotografie mody nabierają indywidualnego stylu, klasy i esencji modelki.

Podsumowanie

Fotografia mody to dziedzina, w której liczy się piękno i styl. To, co przyciąga uwagę w tej dziedzinie to nie tylko modele ubrane w najnowsze trendy, ale także sposób, w jaki ujęte zostały fotki, przez to udaje się stworzyć doskonałą symetrię, koncentrując się na projekcie. Idealną harmonię modelki i projektów podkreśla odpowiednie światło, w tonacjach czerni, bieli czy innego odpowiednio dobranego koloru.

Artykuł powstał we współpracy z dressbox.pl