Odbitki zdjęć online

W dzisiejszych czasach wywoływanie zdjęć online to po prostu codzienność. Każdy wie, że oprócz wygody, o tym fakcie decydują także ceny odbitek. W stacjonarnych fotolabach niejednokrotnie trzeba zapłacić o wiele drożej oraz musimy pofatygować się po ich odebranie. Zamawiając wydruki przez internet, siedzimy w domu i nie tracimy czasu na niepotrzebne formalności. Właśnie dlatego ta nowoczesna usługa jest tak często wybierana i ciągle cieszy się coraz większą popularnością.

Jakie rodzaje odbitek możemy zamówić przez internet?

Jeżeli zamierzasz zmienić swoje cyfrowe pliki w eleganckie, papierowe fotografie, to wybierz sprawdzone i profesjonalne laboratorium fotograficzne. Aby odbitki mogły cieszyć Cię przez wiele kolejnych lat, istotną kwestią jest wykonanie ich na dobrej jakości papierze oraz na markowej chemii fotograficznej. Właśnie dlatego renomowane marki gwarantują dużą wyrazistość odbitek oraz lepszą trwałość. Zanim zdecydujemy się zrobić zamówienie przez internet, warto więc zwrócić na to uwagę. Zazwyczaj internetowe fotolaby informują na swoich stronach, na jakim sprzęcie i na jakich materiałach pracują. Internetowe zlecenia realizowane są nawet w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz cieszyć się niezwykle szybko swoimi papierowymi odbitkami. Z kolei przez to, że możesz złożyć zamówienie w ciągu kilku minut i na własnym komputerze, również znacznie oszczędzasz czas.

odbitki online

Decydując się na wywołanie zdjęć online musisz między innymi określić odpowiedni format odbitek oraz wybrać rodzaj papieru, na jakim chcesz wydrukować zdjęcia. Do wyboru jest najczęściej papier błyszczący lub matowy. Odbitki błyszczące są nieco wyraźniejsze i mają bardziej nasycone barwy niż zdjęcia matowe. Są one najczęściej wybierane, ponieważ papier błyszczący najlepiej nadaje się do wydruku małych, standardowych formatów takich jak 9X13 cm lub 10X15 cm. Takie zdjęcia są przeznaczone do przechowywania w albumach, ponieważ eksponowane w ten sposób prezentują się bardzo dobrze. Niestety pomimo większej wyrazistości bardziej odbijają światło i przez to nie nadają się do zawieszenia na ścianie. Z kolei odbitki matowe przeznaczone są do nieco większych formatów, nie odbijają światła, ale są mniej wyraźne. Pomimo tego oprawione w eleganckie ramy i zaprezentowane na jasnej ścianie, wyglądają całkiem dobrze. Znacznie rzadziej i nie we wszystkich laboratoriach można również wybrać papier jedwabisty, o nieco grubszej gramaturze. Ten ostatni nadaje się do zdjęć ślubnych lub studyjnych, które dzięki specyficznej fakturze nieco przypominają zdjęcia w starym stylu. Jest on grubszy, więc tym samym trwalszy i odbitki wytrzymują o wiele dłużej. Wybierany jest on jednak do większych formatów takich jak 20X30 cm. W zależności od indywidualnych oczekiwań internetowe fotolaby oferują wiele możliwości i rodzajów odbitek. Dlatego, jeśli już wiesz, jak chcesz je wyeksponować, to nie zwlekaj, tylko złóż zamówienie. Polecamy!