Czy każdy budynek musi mieć rolety zewnętrzne?

Okna stanowią jeden z najbardziej wrażliwych punktów w każdym budynku, zarówno komercyjnym, jak i mieszkalnym, ponieważ są szczególnie podatne na przypadkowe uszkodzenia, włamania i różnego rodzaju akty wandalizmu. Skuteczną ochroną mogą okazać się rolety zewnętrzne, które doskonale nadają się zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Rodzaje sterowania rolet

Rolety zewnętrzne z reguły są robione na zamówienie. Pozwala to na dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także rodzaju napędu, który może być elektryczny lub ręczny. Producenci posiadają w swoich ofertach liczne rozwiązania. Zastosowanie w roletach silnika sprawia, że znacznie wzrasta komfort i wygoda użytkowania. Podobnie jest w przypadku typów sterowania. Największą popularnością cieszą się te napędy, którymi można sterować za pomocą przełącznika klawiszowego. Następne w kolejności są napędy radiowe, sterowane z pilota.

Sterowanie pilotem

Sklep rolety sterowane przy użyciu pilota są dziś chętnie wybierane przez inwestorów. Oprócz tego, że to niezwykle wygodna opcja, to jeszcze wyróżnia się łatwością obsługi, a także nieskomplikowanym poprowadzeniem instalacji elektrycznej. Jedyne, co trzeba zrobić to doprowadzić zasilanie z sieci do każdej rolety. Niezwykle istotne jest to, że nie trzeba ingerować we wnętrze domu. Warto zwrócić uwagę, że sterowanie radiowe zostało tak przemyślane, że bez problemu można zastosować sterowanie indywidualne lub grupowe. Niewątpliwą zaletą są niskie koszty zakupu.

Sterowanie przełącznikiem

Przełączniki klawiszowe są najchętniej wybierane do napędów elektrycznych rolet zewnętrznych. Ich popularność może wynikać z tego, że to najtańsza dostępna opcja dostępna na rynku. To, na co trzeba zwrócić uwagę to fakt, że każda roleta powinna być sterowna osobnym przełącznikiem i pod żadnym pozorem nie wolno łączyć kilku przełączników z jednym silnikiem, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia.

Podsumowanie

Nie ma żadnych wątpliwości, że rolety zewnętrzne są dobrą inwestycją, nie tylko pod względem zapewnienia ochrony przez włamaniem, ale także nagrzewaniem się pomieszczeń. Decyzja o zastosowaniu osłon okiennych powinien mieć miejsce już na etapie budowy domu, ponieważ montaż będzie wtedy najprostszy. Oczywiście, istnieją rozwiązania, które nadają się do już gotowych budynków, ale często wiążą się z dodatkowymi uciążliwościami. Niezależnie od rodzaju rolet, napędu i sterowania wato zainwestować w taką ochronę okien.