Jak powinno wyglądać pierwsze golenie?

Młodzi ludzie zazwyczaj są bardzo podekscytowani pierwszym goleniem. Młodzieńczy zarost jest dla nich oznaką dorastania. W jaki sposób przeprowadzić pierwsze golenie, aby nie było to traumatyczne i bolesne?

Przygotowanie do pierwszego golenia

Pierwsze golenie wąsów i brody zazwyczaj wiąże się z usuwaniem jeszcze miękkich włosków, które z czasem pod wpływem hormonów, zaczną być coraz bardziej sztywne i twarde. Mimo wszystko, jeśli zdecydujemy się na jednorazową maszynkę, warto pomyśleć również o zakupie kremu, żelu lub balsamu do golenia, który pomoże zabezpieczyć skórę. Dzięki temu w znacznym stopniu uda się uniknąć bolesnych podrażnień i ranek na jej powierzchni.

Należy jednak pamiętać, że kosmetyki mogą również same z siebie podrażniać skórę lub wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego też gdy tylko poczujemy bolesne swędzenie lub zauważymy zaczerwienienia, należy bezwzględnie zmienić kosmetyk.

Golenia jak i każdej innej codziennej czynności trzeba się nauczyć i dojść do wprawy. Wówczas stanie się niestraszną rutyną, która nie będzie budziła już aż tak wyrazistych emocji.