Salon w odcieniach beżu i brązu – jak dobrać dodatki?

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w całym domu, więc oprócz wygodnych mebli musimy też zadbać w nim o przyjazną dla oka estetykę. Beże i brązy są kolorami bardzo stonowanymi, idealnie nadającymi się do urządzenia salonu. Jak dobrać dodatki do takiego towarzystwa?

Kolorowe, optymistyczne akcenty

Beże i brązy bardzo lubią się z innymi kolorami, choć najlepsze przyjaźnie zawiązują z tymi chłodnymi, które równoważą ich ciepłą barwę. Zastosowane we wnętrzu błękity, granaty, turkusy lub zielenie w odcieniu szmaragdowym albo oliwkowym potrafią wspaniale uzupełnić ciepły salon urządzony w barwach ziemi. Takie dodatki w postaci zasłon, dywanów czy poduszek pięknie będą współgrały z meblami i kolorem ścian, i nadadzą salonowi charakterystycznego uroku. Można także pokusić się o zwiększenie ilości ciepła w pokoju poprzez dodanie do niego energetycznych, czerwonych akcentów. Bardzo dobrze sprawdzają się tu pojedyncze meble – na przykład krwistoczerwony szezlong, czy wiśniowe wazony na kwiaty.

Dodatki inspirowane surowcami

Surowce takie jak metal, szkło, piasek, kamień czy drewno wspaniale odnajdują się w ciepłych, beżowo-brązowych salonach. Jeśli nie zamierzasz tworzyć w tym pomieszczeniu dodatków odznaczających się kolorystycznie, pomyśl o ciekawych akcentach inspirowanych tymi surowcami. Niezwykle popularne są obecnie dodatki w kolorze srebra, złota, miedzi lub mosiądzu – wspaniale podkreślają one elegancki charakter salonu i jednocześnie wyróżniają się na tle beży i brązów. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik/salon/ jest wiele ciekawych pomysłów na to, jak urządzić swój wymarzony salon – warto z nich skorzystać, aby stworzyć przestrzeń, w której naprawdę będzie się chciało przebywać. Surowe akcenty, takie jak szklane przezroczyste wazony, kamień lub cegła na ścianach, czy meble z litego drewna, są również pięknym uzupełnieniem wnętrz utrzymanych w tej kolorystyce. Tak naprawdę przy aranżowaniu salonu w beżach i brązach nie jest trudno dobrać coś ładnego, lecz szalenie trudno jest się zdecydować na jedną koncepcję – bo wszystkie są wspaniałe!