Ciekawa Tajlandia

Tajlandia to dla Polaków kraj egzotyczny, który wybierają na swoją wakacyjną destynację, skuszeni pięknymi widokami i możliwością skosztowania lokalnej, bardzo aromatycznej kuchni. Ale Tajlandia to także państwo tajemnicze, które chce się poznać od strony tubylca. Chcąc poznać, jakie Tajlandia ciekawostki skrywa, można zapoznać się z poniższym tekstem i dowiedzieć o tym kraju czegoś więcej.

Nizina na mapie Azji

Tajlandia jest krajem nizinnym w Azji Południowo-Wschodniej, który zachwycić może różnicami kulturowymi i kulinarnymi. Będąc tutaj, należy z szacunkiem podejść do tradycji i targować się podczas zakupów na targowisku, nie dotykać posągów i figur Buddy, a witać się za pomocą gestu Wai. To wszystko jest dla Europejczyka czymś odmiennym, a jednocześnie facynującym.

Poprzez swoje położenie Tajlandia kusi swoim krajobrazem, liczną roślinnością i występowaniem gatunków zwierząt, które można spotkać tylko tutaj.

Tego możesz nie wiedzieć

Nim wyruszy się do Tajlandii lub będzie chciało porozmawiać o nim ze znajomymi, warto znać kilka ciekawostek.

1. Ruch w tym kraju jest lewostronny.
2. Walutą kraju jest bat.
3. Na stałe Tajlandię zamieszkuje około 100 Polaków.
4. Policja w tym kraju nosi specjalne maski, które chronią przed spalinami.
5. W Tajlandii znajduje się najwyższy na świecie posąg Buddy ze złota – mierzy on 9,8 metra wysokości.
6. Tajlandia to jedyny kraj w Azji Południowo-Wschodniej, w którym nigdy nie odbyła się próba skolonizowania przez Europejczyków.
7. W tajlandzkich lasach rośnie dziko około 1 500 gatunków orchidei, a kraj jest ich największym eksporterem na świecie.
8. Codziennie rano o 8:00 i po południu o 18:00 na masztach podnoszona jest flaga Tajlandii.
9. Kraj ten jest największym producentem cyny na świecie.
10. Najważniejszą częścią ciała dla Tajlandczyków jest głowa, której nie można dotknąć – nawet w przypadku dzieci.
11. W mieście Khun han znajduje się świątynia Wat Pa Maha Chedi Kaew, która zbudowana została z 1,5 miliona butelek po piwie.