Jak nie mając wiele czasu najlepiej zwiedzić Berlin?

Czasami nie mamy dużo czasu na zwiedzanie, mimo że jesteśmy z naprawdę ciekawym miejscu i chcemy zobaczyć jak najwięcej. Oczywiście, trzeba dobrze wybrać lokalizację, nie tylko pod kątem tego co warto zobaczyć, ale i czasu przejazdu między nimi. Zwłaszcza w takim mieście jak Berlin, gdzie jest dość tłoczno.
Jak nie mając wiele czasu najlepiej zwiedzić Berlin?

Mur Berliński

Niekwestionowanym, najbardziej znanym fragmentem muru berlińskiego jest ten przy ulicy Warschauer Straße, czyli przy ulicy Warszawskiej. Na najdłuższym fragmencie muru berlińskiego dzisiaj możemy zobaczyć wiele murali, które spełniają funkcję galerii sztuki na świeżym powietrzu. Najwięcej turystów można zobaczyć przy malowidle przedstawiającym pocałunek Breżniewa i Honeckera.

Park Wolności

W Parku Wolności to jedno z tych miejsc, z którego zobaczymy panoramę Berlina. Dodatkowo w parku znajduje się ciekawy Narodowy Pomnik Wojny o Niepodległość. Wychodząc z parku można również obejrzeć budynek starego XIX wiecznego Browaru Schultheiss.

Checkpoint Charlie

Kiedyś ta rogatka i mała budka stanowiła przejście graniczne dla dyplomatów. Dzisiaj to niezwykła atrakcja turystyczna, przy której stoją ludzie przebrani w amerykańskie mundury, z którymi możemy zrobić sobie zdjęcie.
Kawałek dalej znajduje się zaś kolejna pozostałość Muru Berlińskiego, która może już nie tak okazała jak ta na ulicy Warszawskiej, ale nadal ciekawa.

Centrum Topografia Terroru

W dawnych budynkach Gestapo, SS i Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy dzisiaj znajduje się centrum dokumentujące zbrodnie nazistów przeciwko narodowi żydowskiemu i romskiemu. Jest to doskonałe miejsce, by pogłębić swoją historię na temat tych czarnych kart historii Europy.

Reichstang

To najbardziej charakterystyczny budynek Berlina. Jest to w końcu siedziba parlamentu Niemiec. Budynek wielokrotnie przebudowywany, ze względu na zniszczenia i upływ czasu. Obecny wygląd zawdzięcza przebudowie z 1991-1999.
Wejście do niego jest darmowe, jednak trzeba liczyć się z kolejką i przeszukiwaniem toreb, plecaków.