Wystawianie używanych produktów na znanych portalach.

Na pewno każdy z nas posiada w swojej szafie stare ubrania, w których już nie chodzi, albo po prostu już mu się nie podobają, w końcu gust każdego z nas zmienia się cały czas, podążamy za panującymi trendami, modą, nowościami. Teraz w głowie każdego z nas rodzi się pytanie co z takimi rzeczami zrobić? Można je oczywiście wyrzucić, oddać lub czekać aż powróci dany trend, aby znów móc korzystać z danej części garderoby.  Rozwiązań jest na prawdę wiele, ale może jest coś korzystniejszego dla nas i innych.

Sprzedawanie ubrań na aplikacjach do tego przeznaczonych, jak się do tego zabrać?

Coraz więcej osób słyszało i posiada aplikacje, w których sprzedaje się używane ubrania. Jest to wbrew pozorom bardzo opłacalny biznes, ponieważ wystarczy tylko sfotografować daną część garderoby i potencjalny nabywca znajdzie się sam. Myślę, że każdy z nas potrafi robić zdjęcia, praktyka czyni mistrza. Następnym krokiem jest opis, czyli marka bluzki, styl w jakim jest wykonana, kolor itp. Warto również dodać informację o różnych śladach użytkowania (na przykład: drobnych plamkach, przetarciach). To już połowa sukcesu, ponieważ po znalezieniu odpowiedniego nabywcy wystarczy tylko ładnie spakować ubranie(może to być ozdobna folia lub zwykłe niepotrzebne pudełko) i nadać paczkę, przewoźników jest na prawdę wiele. Od czasu do czasu możesz również dodatkowo podarować swoim kupującym coś extra, na przykład cukierka lub jakąś drobnostkę, to na pewno im się spodoba i odwiedzą jeszcze raz twój profil w poszukiwaniu czegoś ciekawego.

Ciekawostki o ubraniach, o których na pewno nie wiedziałeś.

Ubiór był bardzo ważną czynnością każdego człowieka zarówno w średniowieczu jak i dziś. Osoby wysoko postawione wydawały dużą ilość swoich pieniędzy na ubrania po to, aby pokazać swój status społeczny.   Warto wiedzieć:

  • ubrania rozkładają się od 25 do nawet 40 lat,
  • w średniowiecznej Europie kolor ubioru miał ogromne znaczenie, każdej warstwie społecznej przypisywano odpowiednią barwę (na przykład szlachta ubierała się w stroje o różnych odcieniach czerwieni),
  • mężczyźni, którzy noszą muszki postrzegani są jako starsi, mądrzejsi oraz bardziej inteligentni,
  • w Korei Południowej policja wypisuje mandaty kobietą, które ubierają zbyt krótkie spódniczki,
  • Guziki na koszulach damskich umieszczone są na przeciwległej stronie niż na koszulach męskich,
  • przeciętny mężczyzna zanim wrzuci koszulkę do prania zakłada ją nawet 3 razy,
  • znane gwiazdy pokazują się tylko raz w danej stylizacji.

Warto przywiązywać 

Ubrania wyrażają nasz styl, a także osobowość, dzięki nim możemy pokazać swoje wnętrze. Już od średniowiecza ludzie pokazywali jak ogromne znaczenie ma to co na siebie włożą. Warto sprzedawać używane ubrania innym, być może odmieni to jego życie, spowoduje uśmiech na twarzy. Bawmy się kolorem, stylem i wzorami, nie bójmy się tego, tym bardziej, że nikt nie stawia nam żadnych ograniczeń tak jak jest to na przykład w Korei Południowej. Dajmy się ponieść naszej fantazji jak małe dzieci, bo nie tylko one mogą ubierać się w różne kolory i wzorki. Nie uważasz, że świat wyglądał by lepiej gdyby każdy z nas miał chociaż jedną kolorową rzecz w swojej garderobie? Mogło by być ciekawie i na pewno przyjemniej patrzyło by nam się na ten świat, który często wydaje się być szary i ponury.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Apeture Studio z Nowego Targu