Najsłynniejsze miejscowości wypoczynkowe w Polsce: czyli, gdzie się wybrać na urlop!

Jak Polska długa i szeroka, tyle ciekawych zakątków w sobie kryje. Nie da się jednak ukryć, że mamy w naszym kraju kilka szczególnie lubianych przez wczasowiczów miejscowości. Wyróżniają się one nie tylko pięknym krajobrazem, ale również klimatem sprzyjającym relaksowi i licznymi atrakcjami. Jakie miejscowości wypoczynkowe w Polsce zaliczają się do tych najsłynniejszych? Które są polecane na udany urlop wakacyjny? Poznaj nasz ranking!

Top 8 polskich kurortów wakacyjnych!

  • Zakopane! Nie da się ukryć, że są uwielbiane przez turystów. Niezwykle tłumne są nie tylko zimą, ale przez cały rok. Górski klimat i szczyty do zdobycia to nie wszystko! W Zakopanem nie brakuje również miejskich atrakcji.
  • Władysławowo! W tym nadmorskim kurorcie tłok widać na plażach, w restauracjach i na ulicach. Przyciąga ofertą licznych atrakcji dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
  • Ciechocinek posiada wiele atrakcji turystycznych ze względu na swoją wyjątkową historię, unikatowe położenie oraz niepowtarzalny mikroklimat. Z uwagi, że w okresie rozbiorów Polski miasta bogate w złoża soli jak Wieliczka i Bochnia znalazły się pod zaborem austryjackim źródła solankowe Ciechocinka zwróciły uwagę Stanisława Staszica, który był prawą ręką Ministra Skarbu Królestwa Polskiego. Wtedy właśnie powstał projekt pozyskiwania soli ze źródeł solankowych. To za sprawą jego decyzji Ciechocinek posiada działające do dzisiaj tężnie solankowe.
  • Międzyzdroje okazują się kolejną chętnie wybieraną, nadmorską miejscowością przez turystów. Miasteczko jest niezwykle klimatyczne i jest świetną bazą wypadową do okolicznych atrakcji np. Wolińskiego Parku Narodowego.
  • Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot! Trzeba przyznać, że Trójmiasto ma coś w sobie takiego, że nigdy się nie nudzi. Dlatego, niezmiennie cieszy się powodzeniem wśród turystów, którzy chętnie spacerują po Gdańskiej starówce, czy też sopockim molo.
  • Mikołajki, okazują się najchętniej wybieraną przez turystów miejscowością na Mazurach. Powodzenie zapewnia im piękny krajobraz, klimat i liczne atrakcje czekające na przyjezdnych.
  • Mrągowo jest kolejną chętnie odwiedzaną miejscowością mazurską. To miejsce, które ma mnóstwo walorów naturalnych, ale przyciąga też licznymi imprezami o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.
  • Solina, czyli bieszczadzka perełka! To bardzo atrakcyjna wieś, która w sezonie wakacyjnym jest tłumnie odwiedzana. To miejsce, w którym można zarówno wypocząć, spędzić czas aktywnie, jak i skorzystać z atrakcji turystycznych.
  • Krynica-Zdrój, jako miasteczko uzdrowiskowe głównie przyciąga do usytuowanych w swoim obrębie sanatoriów i hoteli uzdrowiskowym. Poza tym jest przyjazna rodzinom i oferuje sporo atrakcji.