Najsłynniejsze miejscowości wypoczynkowe w Polsce: czyli, gdzie się wybrać na urlop!

Jak Polska długa i szeroka, tyle ciekawych zakątków w sobie kryje. Nie da się jednak ukryć, że mamy w naszym kraju kilka szczególnie lubianych przez wczasowiczów miejscowości. Wyróżniają się one nie tylko pięknym krajobrazem, ale również klimatem sprzyjającym relaksowi i licznymi atrakcjami. Jakie miejscowości wypoczynkowe w Polsce zaliczają się do tych najsłynniejszych? Które są polecane na udany urlop wakacyjny? Poznaj nasz ranking!

Top 8 polskich kurortów wakacyjnych!

  • Zakopane! Nie da się ukryć, że są uwielbiane przez turystów. Niezwykle tłumne są nie tylko zimą, ale przez cały rok. Górski klimat i szczyty do zdobycia to nie wszystko! W Zakopanem nie brakuje również miejskich atrakcji.
  • Władysławowo! W tym nadmorskim kurorcie tłok widać na plażach, w restauracjach i na ulicach. Przyciąga ofertą licznych atrakcji dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
  • Międzyzdroje okazują się kolejną chętnie wybieraną, nadmorską miejscowością przez turystów. Miasteczko jest niezwykle klimatyczne i jest świetną bazą wypadową do okolicznych atrakcji np. Wolińskiego Parku Narodowego.
  • Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot! Trzeba przyznać, że Trójmiasto ma coś w sobie takiego, że nigdy się nie nudzi. Dlatego, niezmiennie cieszy się powodzeniem wśród turystów, którzy chętnie spacerują po Gdańskiej starówce, czy też sopockim molo.
  • Mikołajki, okazują się najchętniej wybieraną przez turystów miejscowością na Mazurach. Powodzenie zapewnia im piękny krajobraz, klimat i liczne atrakcje czekające na przyjezdnych.
  • Mrągowo jest kolejną chętnie odwiedzaną miejscowością mazurską. To miejsce, które ma mnóstwo walorów naturalnych, ale przyciąga też licznymi imprezami o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.
  • Solina, czyli bieszczadzka perełka! To bardzo atrakcyjna wieś, która w sezonie wakacyjnym jest tłumnie odwiedzana. To miejsce, w którym można zarówno wypocząć, spędzić czas aktywnie, jak i skorzystać z atrakcji turystycznych.
  • Krynica-Zdrój, jako miasteczko uzdrowiskowe głównie przyciąga do usytuowanych w swoim obrębie sanatoriów i hoteli uzdrowiskowym. Poza tym jest przyjazna rodzinom i oferuje sporo atrakcji.