Wywóz gruzu – jak nie przepłacić?

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych w stolicy? Oferta w Warszawie jest bardzo bogata

W stolicy konkurencja firm zajmujących się wypożyczaniem big bagów i kontenerów na śmieci pozwala nie tylko na szybki dostęp do tego typu pojemników, ale również stosunkowo niskie ceny. Co bardzo ważne ceny wywozu gruzu różnią się od wywozu ogólnych śmieci lub odpadów budowlanych. Warto o tym pamiętać i nie mieszać kilku rodzajów odpadów z gruzem. Pozwoli to sporo zaoszczędzić w przypadku zgłoszenia dwóch rodzajów śmieci – gruzu i odpadów budowlanych pakowanych osobno. Wywóz gruzu będzie po prostu znacznie tańszy od pozbycia się odpadów budowlanych czy innych śmieci.

Co wchodzi w skład gruzu

Żeby nie przepłacić za wywóz śmieci i odpadów należy odpowiednio oddzielić je od gruzu. W skład gruzu zaliczyć można beton, ale również kafle, cegły, tynk, gips czy kamień ze ściany. Wszystkie wcześniej wymienione odpady należy pakować w specjalne big bagi po wcześniejszym dokładnym zgłoszeniu. Żeby gruz został zabrany nie mogą się w nim znaleźć następujące odpady: styropiany, tapety, folie, odpady niebezpieczne, kartony czy drewno. Odpowiednie planowanie i uprzątanie śmieci budowlanych i gruzu da znaczne oszczędności, dlatego już na etapie wyboru firmy, której powierzymy odpady, warto przejrzeć rynek w poszukiwaniu firm w rozbudowaną ofertą. Przedsiębiorstwo, które traktuje wszystkie odpady jednakowo będzie miało wyższą cenę usługi niż takie, które daje klientowi możliwość rozbicia na odpady budowlane i gruz.

gruz w taczce

Wywóz gruzu Warszawa – jakie terminy i z jakich ofert skorzystać

Wiele przedsiębiorstw ma w swojej ofercie kontenery na śmieci Warszawa jest o tyle bogata w tego typu firmy, że zamówienie z dnia na dzień big bagów na gruz czy kontenerów na śmieci nie stanowi żadnego problemu, a bardzo często udaje się dostarczyć wszystko tego samego dnia. Termin odbioru big bagów i kontenerów również jest bardzo łatwy do ustalenia i są to zarówno godziny poranne jak i wieczorne – w zależności od typu zlecenia i wyboru i klienta.

Kto korzysta z oferty wynajmu worków big bag na gruz Warszawa?

Wielu klientów indywidualnych mylnie sądzi, że z ofert firm wypożyczających kontenery czy worki typu big bag na gruz korzystają jedynie przedsiębiorcy podczas remontów hal, sklepów czy większych inwestycji budowlanych. Jest to złe podejście, ponieważ dzisiejsze ceny tego typu usług są stosunkowo niskie. Wywożenie samemu gruzu za pomocą przyczepki jest bardzo czasochłonne i ciężkie, a dzięki bogatej ofercie warszawskich firm można wykonać remont mieszkania czy garażu bez konieczności indywidualnego zajmowania się odpadami. Wystarczy zamówić odpowiednią ilość big bagów na gruz i kontenerów na śmieci, zgłosić co dokładnie będzie się znajdowało w odpadach budowlanych i można śmiało rozpoczynać pracę.

Artykuł powstał na podstawie strony Gruzmax