Zadbaj o swoją gitarę

By czerpać radość z gry na gitarze, należy należycie o nią dbać. Zapewne wiesz, jak ważne jest strojenie gitary. Dzięki niemu, wybrzmiewa zdecydowanie lepiej. Ta prozaiczna, mogłoby się wydawać, czynność, niekiedy przysparza grającym trudności. Na szczęście istnieją profesjonalne zakłady lutnicze, dla których regulacja gitary to codzienność.

Nie tylko potrzeba strojenia, ale też konieczność dokonania stosownych napraw gitary, sprowadza ludzi do pracowni lutniczych. Gdy problem stanowi złamana główka gitary albo gdy potrzebne są: szlif progów, wymiana strun czy np. naprawa elektroniki, wtedy z profesjonalną pomocą przychodzi serwis gitar Warszawa.

Każda gitara zasługuje na należyte traktowanie

Posiadanie gitary nie kończy się na jej eksploatacji. Nie wystarczy okresowa jej regulacja. Niekiedy konieczne jest dokonanie naprawy. Wśród problemów, z którymi ludzie zgłaszają się do pracowni lutniczych są: potrzeba regulacji siodełek, pręta napinającego, konieczność szlifu progów lub ich wymiany na nowe i wiele innych.

Bezwzględnej interwencji wymagają sytuacje, kiedy gitara uległa uszkodzeniu na skutek upadku. Oczywiście podstawą dbałości o gitarę jest jej zabezpieczenie przed “urazami” mechanicznymi i przechowywanie w odpowiednich warunkach. Troska o gitarę powinna obejmować eliminację ewentualnych szumów i trzasków, czyli naprawę elektroniki.

Pomożemy Ci zadbać o Twoją gitarę

Choć prawdziwi pasjonaci gry na gitarze dokładają wszelkich starań, by ich gitara pięknie się prezentowała i jeszcze lepiej wybrzmiewała, to niekiedy zakres koniecznych do wykonania prac przekracza ich kompetencje. I to jest właśnie sygnał do tego, by instrument powierzyć profesjonalistom. Nikt tak dobrze nie zajmie się gitarą jak lutnik.

W trosce o swoją gitarę, powierz ją zaufanemu serwisowi lutniczemu Luthier. Zapewniamy, że jego pracownicy należycie zajmą się instrumentem, tak, byś mógł wydobyć z niego jeszcze piękniejsze dźwięki. Luthier dokona przeróbek, na których Ci zależy, sprawiając, że na nowo zakochasz się w swojej gitarze.